Många efterlängtade funktioner!
I natt var det rena rama julafton i webbutiken.
Ett av våra större versionssläpp genom tiderna bjuder på många förbättringar och en hel del nyheter i vår e-handelsplattform.
- Internationella momsinställningar
Nu kan butiker som har internationell handel ange separata momsinställningar för respektive land samt specifika momssatser för enskilda produkter. - Klarna Checkout för B2B
Erbjud även företagskunder att använda Klarna. Nu går det även att anpassa Klarna Checkout färgmässigt till din företagsidentitet. - Snabbare sök med filtrering i sökresultatet (PREMIUM-funktion)
Inte bara snabbare och bättre träffsäkerhet utan nu visas även filtreringsfunktionen i sökresultatet. - Olika betal– och fraktsätt för B2C och B2B e-handel
Nu är det möjligt att använda separata betal- och fraktsätt för privatpersoner och företagskunder. - Redigera-knapp
Navigera enkelt mellan administrationen och butikens kategorier, produkter och sidor. En knapp att älska!